Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urzędu Miasta Redy
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Protokół z przeprowadzenia publicznej dyskusji nad przyjętymi rozwiązaniami w zmianie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Redy w rejonie ul. Gniewowskiej

 

Reda, dnia 7 września 2016r.

 

 

Protokół
z przeprowadzenia
publicznej dyskusji nad przyjętymi rozwiązaniami
w zmianie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Redy
w rejonie ul. Gniewowskiej

 

Protokół sporządzono w dniu: 7 września 2016 r. w Urzędzie Miasta Redy
przez: mgr inż. arch. Iwonę Kocińską
Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (j.t. Dz.U. z 2016 roku, poz. 778 ze zm.) w dniu 7 września 2016 r. przeprowadzono dyskusję publiczną nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie:

 

ZMIANY STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO MIASTA REDY
W REJONIE UL. GNIEWOWSKIEJ
ORAZ PROGNOZIE ODDZIAŁYWANIA USTALEŃ STUDIUM NA ŚRODOWISKO

 

  1. Lista obecności stanowi załącznik do protokołu.

  2. Głos w dyskusji zabrali:

 

Pan Michał Ruth autor opracowania przedstawił zakres zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Redy, przystąpienie do której było podyktowane wnioskiem Wójta Gminy Wejherowo Henryka Skwarło z dnia 26 listopada 2013r. w sprawie wsparcia działań zmierzających do regulacji prawnych dotyczących przebiegu drogi leśnej ze Zbychowa do Redy, którą Gmina Wejherowo dzierżawi od Nadleśnictwa Gdańsk. Rada Gminy Wejherowo w dniu 30 stycznia 2013r. podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wsi Zbychowo i Gniewowo w celu ustalenia przebiegu drogi do miejscowości Reda wraz z urządzeniami infrastruktury towarzyszącej. Podczas gromadzenia materiałów do planu okazało się, że droga ta jest częściowo zlokalizowana na terenie Rumi i Redy. Wobec powyższego w celu przeprowadzenia kompletnej procedury planistycznej określającej przebieg przedmiotowej drogi wskazane jest, aby Rada Miejska w Redzie jak również w Rumi i Gminie Wejherowo równolegle sporządziły w niezbędnym zakresie zmianę Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, jak i plany miejscowe określające przebieg drogi. W ramach współpracy pomiędzy trzema gminami podpisane zostało porozumienie umożliwiające współdziałanie trzech jednostek samorządowych Gminy Wejherowo, Gminy Miasto Rumia i Gminy Miasto Reda w zakresie sporządzenia dokumentów planistycznych ustalających przebieg i zasady uzbrojenia drogi leśnej ze Zbychowa do Redy. Jednocześnie na terenie naszego miasta zaistniała możliwość uściślenia zasad zagospodarowania terenu w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza komunalnego przy ul. Gniewowskiej, w sąsiedztwie którego istnieje możliwość zlokalizowania zespołu parkingów i pętli autobusowej, których realizacja podyktowana jest potrzebą ułatwienia obsługi komunikacyjnej tej części miasta, uzasadniona słusznym interesem społecznym.

 

Pan Tomir Ponka poprosił o wyjaśnienie na jakich zasadach w zatwierdzonym w 2014 roku studium znalazły się rysunki map szczególnego zagrożenia powodzią, które objęły jego działkę przy ul. Rzecznej w Redzie.

 

Pani Iwona Kocińska wyjaśniła, że w trakcie opracowywania zmiany studium zatwierdzonego uchwałą nr III/24/2014 Rady Miejskiej w Redzie z dnia 17 grudnia 2014r., Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej w dniu 22 grudnia 2013r. opublikował mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego w wersji kartograficznej w formie plików PDF na Hydroportalu KZGW, wobec czego należało je uwzględnić w trakcie procedury planistycznej jako materiał wejściowy. Po uzgodnieniu z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Gdańsku wprowadzono je jako materiał informacyjny do tekstu studium. Mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego z dniem 22 kwietnia 2015r. stały się obowiązujące i stanowią podstawę do określania granic szczególnego zagrożenia powodzią w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

 

Pan Tomir Ponka poprosił również o wyjaśnienie dlaczego na rysunku studium zatwierdzonym w 2014 roku studium jego działka przy ul. Rzecznej w Redzie ponownie znalazła się w obszarze zagrożenia powodzią, wbrew treści uszczegółowienia map zagrożenia powodzią z 2008 roku.

 

Pan Michał Ruth autor opracowania wyjaśnił, że publiczna dyskusja dotyczy jedynie projektu zmiany treści studium w rejonie ul. Gniewowskiej, która nie obejmuje obszaru zagrożenia powodzią od rzeki Redy.

 

  1. Ustalenia z dyskusji:

Z uwagi na przyjęcie przez uczestnika dyskusji wyjaśnień projektanta zmiany studium oraz Kierownika Referatu Urbanistyki i Architektury tut. Urzędu dotyczących ustaleń zawartych w projekcie zmiany studium - brak ustaleń z dyskusji.

 

Protokół sporządzono w trzech egzemplarzach, z przeznaczeniem:
1. dla Burmistrza Miasta REDY
2. do dokumentacji planistycznej
3. na tablicę ogłoszeń - do publicznego wglądu.
Protokół zawiera 1 ponumerowaną stronę.

 

Z up. BURMISTRZA MIASTA
mgr
inż. Halina Grzeszczuk
Zastępca Burmistrza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Stanisław Frank 05-12-2016 13:49:17
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Stanisław Frank 07-09-2016
Ostatnia aktualizacja: Stanisław Frank 05-12-2016 13:52:39