Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urzędu Miasta Redy
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Bezpłatne przejazdy dla uczniów

BEZPŁATNE PRZEJAZDY DLA UCZNIÓW

Na ostatniej sesji Rada Miejska w Redzie podjęła uchwałę w sprawie kierunków działania burmistrza w zakresie bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych. To oznacza, że na mocy porozumienia między Wejherowem a Redą od
1 stycznia 2018 roku uczniowie szkół podstawowych, którzy są zameldowani na terenie Redy, będą mogli bezpłatnie korzystać z autobusów MZK Wejherowo.

Ulga ma obowiązywać w trakcie roku szkolnego. Uczniowie, pragnący korzystać z darmowych przejazdów, muszą posiadać przy sobie elektroniczną kartę MZK i ważną legitymację szkolną. Brak powyższych dokumentów traktowany jest jako przejazd bez biletu.
Wniosek o wydanie karty elektronicznej MZK w celu zakodowania uprawnienia do bezpłatnych przejazdów można składać od 4 grudnia 2017 r., w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Wejherowie, od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 14:30. Zapisanie uprawnienia na karcie już wydanej możliwe jest od 13 grudnia. W celu dopełnienia formalności niezbędne będzie złożenie w siedzibie MZK w Wejherowie podpisanego przez rodzica lub prawnego opiekuna oświadczenia, które potwierdza adres zameldowania dziecka.

Podczas wakacji uczniowie szkół podstawowych będą korzystać ze zniżki w wysokości 50 proc. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat nie są objęte bezpłatnymi przejazdami, więc też korzystają ze zniżki 50 proc. Do czwartego roku życia dzieci mogą jeździć za darmo.

 

Więcej informacji na www.mzkwejherowo.pl

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Patrycja Krauze-Maślankowska 06-12-2017 15:19:30
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Piotr Grzymkowski 06-12-2017
Ostatnia aktualizacja: Patrycja Krauze-Maślankowska 06-12-2017 15:19:30