Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urzędu Miasta Redy
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

UPŁYNĄŁ TERMIN SKŁADANIA DEKLARACJI DOT. ŹRÓDEŁ CIEPŁA I SPALANIA PALIW dla tzw. "starych" budynków (źródeł uruchomionych przed 1 lipca 2021r.)

 

Urząd Miasta w Redzie przypomina o ustawowym obowiązku złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw - na odpowiednim formularzu (A – dla budynków mieszkalnych, B – dla budynków niemieszkalnych; w przypadku, gdy budynek spełnia obie role – należy wypełnić oba formularze).
Deklaracje można złożyć w formie elektronicznej (samodzielnie przez internet – www.zone.gunb.gov.pl) lub w formie pisemnej w siedzibie tut. Urzędu (składając ją w Urzędzie lub przesyłając dokument na adres korespondencyjny Urzędu)

Termin złożenia deklaracji dla tzw. "starych" budynków (źródeł ciepła / spalania uruchomionych przez 1 lipca 2021r.) upłyną w dniu 30.06.2022r.
W przypadku „nowych” obiektów” (źródeł ciepła / spalania uruchomionych po 1 lipca 2021r., w tym zmiany zadeklarowanych wcześniej źródeł ciepła) obowiązek złożenia deklaracji to 14 dni od daty uruchomienia źródła ogrzewania budynku/spalania paliw.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie GUNB: https://ceeb.gov.pl/ (www.zone.gunb.gov.pl) oraz zna stronie tut. Urzędu: https://bip.reda.pl/dokumenty/menu/90

Formularze papierowe dostępne są w siedzibie Urzędu Miasta w Redzie. Formularze można również pobrać z ww. stron internetowych i po pisemnym wypełnieniu i podpisaniu – złożyć w siedzibie Urzędu (osobiście lub przesyłając dokument drogą poczty tradycyjnej).

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu: tel. 58-738-60-69.

 

WAŻNE!
NIEZŁOŻENIE DEKLARACJI STANOWI WYKROCZENIE
Kara grzywny może wynieść nawet do 5.000 zł.

Możliwe jest uniknięcie kary - w ramach instytucji czynnego żalu -
jeżeli deklaracja CEEB zostanie złożona zanim samorząd przystąpi do wymierzenia kary.
„Nie podlega karze, o której mowa w ust. 1, sprawca, który złożył deklarację po terminie,jeżeli złożenie deklaracji nastąpiło przed dniem, w którym wójt, burmistrz lub prezydent miasta powziął
wiadomość o popełnieniu wykroczenia.”  (art.  27h ust. 2 ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków)

 

Grafika dotycząca deklaracji źródeł ciepła CEEB - mozliwośc uniknięcia kary za niezłożenie deklaracji

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Frankowska 01-07-2022 08:12:07
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Frankowska 01-07-2022
Ostatnia aktualizacja: Joanna Frankowska 01-07-2022 08:14:33