Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urzędu Miasta Redy
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Akty prawne, orzecznictwo sądów i trybunałów

AKTY PRAWNE, ORZECZNICTWO SĄDÓW I TRYBUNAŁÓW
Akty prawne

Akty prawne

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszej Bazy aktów prawnych.

Baza aktów prawnych docelowo obejmie najważniejsze akty prawa związane z przeciwdziałaniem zmianom klimatu i adaptacją do ich skutków. Uwzględniliśmy zarówno akty prawa międzynarodowego, jak i akty prawa UE oraz prawa krajowego.

Każdemu aktowi prawnemu towarzyszy opis sporządzony przez ekspertów wskazujący m.in. cel wydania danej regulacji, jej zakres przedmiotowy oraz najistotniejsze postanowienia i zasady.

W celu ułatwienia dostępu do tekstu aktu prawnego, każdorazowo wskazywany jest oficjalny publikator oraz link prowadzący do danego aktu.

Szukanie zaawansowane


Orzecznictwo sądów i trybunałów

Orzecznictwo sądów i trybunałów

Globalny charakter zmian klimatu sprawia, że ich skutki są realnie odczuwalne na poziomie państw, działalności przedsiębiorstw, a nawet codziennego życia ludzi. Prawo odnosi się do problematyki zmian klimatu zarówno w sposób bezpośredni, jak i pośredni, co nieuchronnie powoduje, że sprawy z „elementem klimatycznym” trafiają na wokandy sądów na całym świecie. Ich tematyka jest różnorodna, mogą dotyczyć np. środków ograniczania emisji gazów cieplarnianych w przemyśle, odszkodowań związanych ze szkodami wynikającymi ze zjawisk naturalnych, jak chociażby wyrządzonymi przez powodzie lub susze, czy otwierania nowych kopalń.

W tym dziale prezentowane będzie orzecznictwo sądów i trybunałów różnych państw lub organizacji międzynarodowych w sprawach, w których wystąpił właśnie „element klimatyczny”. Przybliżenie praktyki sądowej ukazuje nie tylko konkretne problemy, jakie w rzeczywistości pojawiły się w kontekście zmian klimatu, ale również rodzaje i sposoby działania rozmaitych regulacji prawnych, które funkcjonują w tym kontekście. Kolejne opracowania orzeczeń sądowych będą regularnie zamieszczane dlatego serdecznie zachęcamy do odwiedzania strony.

Szukanie zaawansowane


 

 

Źródło: https://klimada2.ios.gov.pl/

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Frankowska 29-02-2024 13:50:21
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Frankowska 29-02-2024
Ostatnia aktualizacja: Joanna Frankowska 29-02-2024 13:55:04